Menu użytkownika

Dłuższe Życie

Download PDF

Projekt „Dłuższe Życie”

Ireneusz Adamczyk

Nazywam się Ireneusz Adamczyk. Jestem pomysłodawcą i właścicielem portalu o zdrowiu i sklepu internetowego DłuższeŻycie.pl.

Przez 10 lat pracowałem w firmie farmaceutycznej Wyeth (obecnie Pfizer), która jest m.in. producentem preparatu witaminowego Centrum – jednego z najlepiej sprzedających się na świecie preparatów witaminowych, bardzo popularnego również w Polsce. Przez ten okres posiadłem rozległą wiedzę na temat witamin, minerałów i innych składników naszej diety, które powszechnie są nazywane suplementami diety. Można śmiało powiedzieć, że temat zdrowia i medycyny jest mi bardzo bliski już od bardzo dawna. Pozwól, że pokrótce opowiem Ci, jak doszło do realizacji projektu DłuższeŻycie.pl

Osteoporoza

Kręgosłóp, osteoporozaU mojej mamy po raz pierwszy zdiagnozowano osteoporozę w połowie lat dziewięćdziesiątych. Pamiętam dokładnie te wielokrotne wizyty u lekarzy. Zapisywano jej przeróżne środki – od preparatów minerałowych do kalcytoniny – niestety bez większych efektów. Głównie wzruszano ramionami twierdząc, że to już taka kobieca przypadłość w pewnym wieku. Jakoś nie przekonywało mnie to; kobieta w wieku 65 lat nie powinna być wyłączona z normalnego życia. Przecież medycyna tak bardzo poszła do przodu.

Po prawie dwóch latach leczenia, kolejne badanie gęstości kości nie pozostawiało złudzeń: choroba postępowała. Nie potrafiłem się z tym pogodzić. Zacząłem intensywnie szukać  wiedzy dotyczącej osteoporozy i najnowszych doniesień na temat jej leczenia. Sprzyjała mi szybko rozwijająca się era Internetu.

Dostępne w Polsce preparaty albo zostały już przez moją mamę wypróbowane i były nieskuteczne albo ich skład nie różnił się od tych już wypróbowanych. Sytuacja była dramatyczna.

Wtedy właśnie trafiłem na strony amerykańskiej fundacji Life Extension, która działa od roku 1980[1].  Przekonało mnie ich podejście, które nie akceptowało spadku komfortu życia wraz z upływem lat. Ich mottem przewodnim jest utrzymanie młodzieńczego zdrowia mimo upływającego czasu. Na bazie najnowszych badań i doniesień naukowych opracowywali i produkowali preparaty pozwalające leczyć różne dolegliwości związane z procesem starzenia się oraz zapobiegać ich powstawaniu i nawrotom.

Osteoporoza była jednym z wielu zagadnień, któremu poświęcali czas i pieniądze. Znalazłem na ich stronach kilka preparatów, które były przeznaczone dla osób cierpiących na niedobory wapnia. Zainteresował mnie  preparat, który miał bardzo dużą dawkę wapnia elementarnego. Moje zdziwienie wywołał fakt, że w przeciwieństwie do znanych mi dotąd preparatów, ten posiadał w swoim składzie, bardzo wiele składników wspierających wbudowywanie wapnia do kości, przez co jego skuteczność była znacznie wyższa od standardowych, dostępnych na rynku preparatów.

Po kilku tygodniach od zamówienia otrzymałem paczkę (zamawianie czegokolwiek ze Stanów w latach ’90 to był istny koszmar). Moja mama stosowała preparat Bone-up przez 6 miesięcy. Po tym czasie zaproponowałem, żeby przeprowadziła kontrolne badanie gęstości kości. Ciekawiło mnie, czy udało się zatrzymać postęp choroby.

Kiedy mama pokazała mi wynik, w pierwszej chwili nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem. Gęstość kości wróciła do stanu normy. Co prawda był to dolny stan normy, ale po osteoporozie czy nawet osteopenii nie było śladu. I to w zaledwie pół roku!

Złamana kośćHistoria się powtórzyła dopiero dziesięć lat później (moja mama miała wtedy 75 lat). Mama – wychodząc w zimie z domu – poślizgnęła się na oblodzonych schodach i tak nieszczęśliwie upadła, że złamała ramię i obojczyk. Jak wiadomo, złamania u osób w starszym wieku zrastają się dosyć trudno i bardzo powoli. W trakcie pobytu w szpitalu ponownie wykonano badanie gęstości kości. Okazało się, że kości mają niedobory wapnia i mamy do czynienia z osteoporozą. Lekarka domowa przepisała preparat minerałowy. Niestety nie zawierał on w swoim składzie wapnia. Wtedy już bez zastanowienia ponownie zamówiłem w fundacji Life Extension preparat wapniowy. Okazało się, że pojawił się już nowszy, o zmodyfikowanym składzie, oparty na najnowszych badaniach. Preparat Bone Restore zawiera wapń aż w trzech różnych postaciach, żeby jeszcze poprawić jego biodostępność (co znacznie poprawia skuteczność).

Tym razem kuracja trwała 4 miesiące. Jakież było zdziwienie lekarki, kiedy zobaczyła wyniki densytometrii (badania polegającego na sprawdzaniu gęstości kości – najczęściej w dolnym odcinku kręgosłupa). Stwierdziła, że „wyjątkowo pani zareagowała na preparat, który pani przepisałam”.

Po osteoporozie ponownie nie ma śladu. Jednak tym razem mama zażywa ten preparat profilaktycznie, żeby historia nie powtórzyła się po raz trzeci.

 

Ból

Ból kręgosłupaPodczas pierwszej historii z osteoporozą mama dodatkowo skarżyła się na bóle w dolnym odcinku kręgosłupa. Wcześniej miała już zdiagnozowane zmiany zwyrodnieniowe w tych okolicach. Różni lekarze badali to schorzenie – włącznie z neurologiem. Przez dłuższy czas dolegliwości się utrzymywały, co powodowało konieczność stosowania środków przeciwbólowych. Niestety z czasem organizm mamy uodpornił się na nie i ich skuteczność bardzo szybko spadała – ból stawał się coraz trudniejszy do zniesienia.

Bardzo mnie martwiły te przewlekłe dolegliwości bólowe mojej mamy. Nie mogłem patrzeć na to, jak cierpi. Ponownie więc zacząłem poszukiwania wiedzy na ten temat. Okazało się, że istnieje aminokwas – (D,L – fenyloalanina) – który może skutecznie pomóc w przewlekłych dolegliwościach bólowych. Wyczytałem, że: „Pewne systemy enzymatyczne w organizmie stale niszczą endorfiny, ale D,L – fenyloalanina skutecznie hamuje te enzymy ułatwiając endorfinie działanie. Wykazano że osoby cierpiące z powodu przewlekłego bólu mają obniżone poziomy aktywności endorfiny we krwi i w płynie mózgowo-rdzeniowym. Tak więc aminokwas ten, mając zdolność przywracania prawidłowego poziomu endorfiny, pomaga organizmowi zmniejszyć ból w sposób naturalny, bez udziału leków.[2]

Przeciętnie potrzebny jest tydzień do wysycenia tego aminokwasu w organizmie i tyle też trwało to u mojej mamy. Dolegliwości zmniejszyły się znacząco. Wcześniej miała duże kłopoty z siedzeniem i w zasadzie jedynie leżenie powodowało, że ból był możliwy do zniesienia. Kiedy D,L – fenyloalanina zaczęła w pełni działać, w zasadzie mogła normalnie funkcjonować odczuwając jedynie słaby ból.

Dodatkowo suplementacja preparatem wapniowym spowodowała utwardzenie kości i dolegliwości bólowe ustąpiły po wyleczeniu osteoporozy.

W tym samym czasie na silne dolegliwości bólowe skarżyła się moja ciotka Karolina (siostra mamy, w wieku 68 lat). W jej przypadku ból był związany ze zmianami zwyrodnieniowymi kolana. Jej również poleciłem D,L – fenyloalaninę. Podobnie jak u mojej mamy, poprawa komfortu związana ze zmniejszeniem się dolegliwości bólowych, nastąpiła mniej więcej po tygodniu rozpoczęcia jej stosowania.

Była to dla niej prawdziwa ulga, gdyż typowe środki przeciwbólowe przestawały już być skuteczne, a czekająca ją operacja wszczepienia endoprotezy kolana miała odbyć się dopiero za wiele miesięcy.

 

Reumatoidalne zapalenie stawów

ReumatyzmWieści o poprawie stanu zdrowia mojej mamy i ciotki szybko się rozeszły w rodzinie. Moja 48-letnia bratowa Lilianna powiedziała mi, że cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów. Nie wiedziałem wtedy jak jej pomóc. Trafiłem jednak szybko na nowe doniesienia ze świata nauki i medycyny. Przeczytałem o przełomowym odkryciu  właściwości kolagenu uzyskanego z wyciągu z drobiu. Po uformowaniu go do pewnej specyficznej trójwymiarowej struktury molekularnej, powodował zmiany w zachowaniu komórek odpornościowych, które w tej chorobie atakują własne komórki w obrębie stawów.

Postanowiłem zaproponować jej zastosowanie tego preparatu. W trakcie dwutygodniowej kuracji jedynie podczas jednego dnia odczuwała lekkie ćmienie w kolanach. Po odstawieniu preparatu, po kilku dniach bóle w stawach powróciły do stanu przed przyjmowaniem tego suplementu, co wymagało kilkudniowego stosowania środków przeciwbólowych. Trochę trwało zamówienie nowej partii ze Stanów. Codzienne przyjmowanie tego suplementu  jest niewielką ceną za znaczącą poprawę stanu zdrowia i komfortu życia.

Problemy zdrowotne mojej rodziny oraz moje własne w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem w tej branży spowodowały, że posiadłem bardzo rozległą wiedzę na temat różnych schorzeń, w tym na temat reumatoidalnego zapalenia stawów. Byłem w szoku, kiedy dowiedziałem się jak wielu osób ono dotyczy.

 

Łuszczycowe zapalenie stawów

Zapalenie StawówKrótko po doświadczeniach mojej bratowej spotkałem się z moim serdecznym przyjacielem Jackiem. Pamiętam, że rok wcześniej, w wieku 42 lat, rozpoznano u niego łuszczycowe zapalenie stawów. Opowiedział mi, że jest to u niego rodzinne, gdyż jego mama choruje na to już od 25 lat i obecnie jej stan jest tak zły, że nie może już samodzielnie chodzić.

Ponieważ etiologia tej choroby może być podobna, zaproponowałem mu zastosowanie tego samego preparatu (Arthromax™ Advanced with UC-II® & AprèsFlex™), który pomógł mojej bratowej. Ponieważ w tym okresie nie brał żadnych innych leków – z wyjątkiem środków przeciwbólowych podczas nawrotów choroby – mógł ocenić działanie tego środka.

Jak tylko pojawiły się objawy bólowe zaczął stosować polecony przeze mnie suplement. Okazało się, że ból szybko ustąpił pod jego wpływem. W jego wypadku ból występował głównie w palcach prawej ręki i bardzo utrudniał normalne funkcjonowanie, do tego stopnia, że trudno mu było utrzymać długopis.

 

Miażdżyca

MiażdżycaAktualnie moja mama kończy 81 lat. Ma obecnie problemy z drożnością żył w nogach. Skutkuje to bólami zarówno nóg, jak i kolan. Podczas zabiegu udrażniania żył w jednej z nóg lekarz określił wygląd wewnętrzny jej naczyń jako „bardzo poszarpany”.

Na początku nie bardzo rozumiałem, o jakie „poszarpanie” mogło w ogóle chodzić. Okazało się, że chodzi o bardzo duże zmiany miażdżycowe i najprawdopodobniej bardzo mocno uszkodzony śródbłonek. Zdziwiło mnie to tym bardziej, że mama od lat ma bardzo niski poziom cholesterolu całkowitego (zwykle poniżej 150 mg/dL). Więc inne czynniki – poza cholesterolem – spowodowały takie spustoszenie.

I tym razem okazało się, że fundacja Life Extension opracowała specjalną formułę, która wspomaga odwracanie zmian miażdżycowych oraz przywraca prawidłową produkcję tlenku azotu, który ma bardzo duże znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu śródbłonka (Endothelial Defense with Full-Spectrum Pomegranate). Biorąc pod uwagę, jak skuteczne w przeszłości były ich preparaty, długo się nie zastanawiałem – złożyłem zamówienie.

Sam również od wielu lat stosuję preparaty Life Extension. Zaczęło się od CoQ10, poprzez kwasy tłuszczowe omega-3, a niedawno dodałem do tego zestawu wsparcie mitochondriów z PQQ oraz Cognitex i kompleksowy wyciąg z granatu. Stosuję je profilaktycznie, dbając o dobry stan serca i układu krwionośnego, prawidłowy poziom cholesterolu oraz zdrowy stan naczyń krwionośnych. Ważne dla mnie jest też utrzymanie w dobrej kondycji „elektrowni” organizmu, czyli mitochondriów, abym czuł młodzieńczą energię. Dbam też o komórki mózgowe, aby umysł stale pracował prawidłowo.

Odczuwam efekty ich stosowania: obecnie mój profil lipidowy jest prawidłowy, choć wiele lat temu miałem z tym kłopot i cholesterol całkowity często przekraczał 250 mg/Dl. Kondycja pozwala mi z pełną energią grać w squash-a i nawet wtedy tętno nie przekracza 130 uderzeń na minutę. O kondycji mięśnia sercowego świadczy niskie tętno spoczynkowe, które nie przekracza 60 uderzeń na minutę.

Jest jeszcze jeden efekt stosowania tych zaawansowanych suplementów. Wiele osób, które dowiadują się, ile mam lat, jest zaskoczonych. Mówią mi, że absolutnie nie wyglądam na swój wiek. Zwykle dają mi o 10 lat mniej, co mnie oczywiście bardzo cieszy.

 

Wiedza o zdrowiu

Wiedza o zdrowiuWdzięczność osób, którym mogłem pomóc, zaowocowała ideą stworzenia portalu z wiedzą o zdrowiu i informacjami o najnowszych doniesieniach ze świata medycyny oraz opartymi na tych doniesieniach suplementami diety, niedostępnymi na polskim rynku.

Koszt przesyłek ze Stanów jest wciąż bardzo wysoki, a na dostarczenie paczki  czasami czeka się tygodniami. Trzeba też doskonale znać język angielski, a głównie jego medyczną i chemiczną terminologię, która jest wyjątkowo skomplikowana. W przeciwnym wypadku nie wiemy, co właściwie zamawiamy. W efekcie, dla większości Polaków, najnowsze, innowacyjne i najbardziej skuteczne preparaty są zwyczajnie poza zasięgiem. Chcę to zmienić, dlatego zapraszam do bazy wiedzy oraz oferty suplementów diety.

Fundacja Life Extension ma w swojej ofercie kilkaset preparatów. Wiele z nich posiada bardzo podobny skład i działanie do tych, które są już dostępne w aptekach. W większości tych wypadków – ze względu na koszty przesyłki – korzystniej jest kupować podobne preparaty w Polsce. Dlatego myśląc o ofercie portalu DłuższeŻycie.pl skupiłem się na najbardziej zaawansowanych oraz dedykowanych konkretnym schorzeniom preparatach. Wybrałem spośród kilkuset pozycji 33 takich, których próżno szukać nie tylko w Polsce, ale i u innych światowych producentów.

Mając odpowiednią wiedzę oraz śledząc na bieżąco doniesienia ze świata nauki i medycyny chcę, aby w ofercie DłuższeŻycie.pl zawsze znajdowały się produkty z najwyższej medycznej półki. Zapraszam do zapoznania się z aktualną ofertą i bazą wiedzy.

 

Z poważaniem

Ireneusz Adamczyk

DłuższeŻycie.pl

Dłuższe Życie


[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Life_Extension_Foundation

[2] Earl Mindell – Biblia witamin

, , , , , , ,

Copyright © 2015 Sklep internetowy www.dluzszezycie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Ireneusz Adamczyk Znajdź nas w Google+

×
Show
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.